Blije këtë produkt
820 Lekë

Me shaka... ( Botuar nga: Albas në 2019 )

Autori:  Domenico Starnone
Përkthyesi:  Mimoza Hysa

Prinderit e Marios së vogël duhet të shkojnë në një konferencë matematicienësh, ose thjesht të marrin kohë për të kuptuar nëse martesa e tyre është drejt fundit. Prandaj fëmija lihet nën kujdesin e një gjyshi gati të panjohur për të. Një ilustrues të vjeter, të vrazhdë e punëshumë, që jeton prej shumë vitesh në Milano. Mes katër muresh dhe një ballkoni, përgjatë shtatëdhjetë e dy orëve, zhvillohet një rrëfim i hollë, përballja e pabesë dhe argëtuese mes një gjyshi të lodhur dhe te hutuar dhe një xhandari te vogël zevzek. Në lojën që luhet mes të dyve, mes mirëkuptimit, kundërshtive dhe lojërave jo gjithnjë të këndshme, pasqyrohet vetë jeta me të gjitha format: jeta e jetuar dhe ajo që po nis, jeta e ashpër dhe tallëse e Napolit,jeta e shtëpisë që duket sikur zgjohet dalëngadalë, plot me jehona dhe fantazma.

Çmimi: 820 Lekë
Blije këtë produkt
820 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 311 09 2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 162
  • Përmasat e librit: 145 x 208 x 15 mm

Njihu me Autorin

Domenico Starnone -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania