Blije këtë produkt
585 Lekë

Më quajnë Mikelanxhelo ( Botuar nga: Albas në 2018 )

Përkthyesi:  Viola Dona

Skulptor, piktor, arkitekt, poet... Pa dyshim jam gjeniu dhe artisti më i madh i Rilindjes. Me shumë mundësi më ambiciozi, punëtori dhe perfeksionisti që ka ekzistuar ndonjëherë... Punë pa pushim! Nuk ka dëm më të madh se koha e humbur. Kjo ka qenë gjithnjë motoja ime në jetë. Vështroni skulpturat dhe pikturat e mia! Trupat muskulozë, format e bukura, fytyrat dramatike, ngjyrat e gjalla... gjithçka është shënuar nga karakteri im i zjarrtë, që lufton për të qenë... më i miri artist i Firences, i Romës dhe i gjithë botes!

Çmimi: 585 Lekë
Blije këtë produkt
585 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 978-9928-258-98-4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 64
  • Përmasat e librit: 145 x 210 x 6 mm

Njihu me Autorin

Cesar Samaniego -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania