Blije këtë produkt
585 Lekë

Më quajnë ... Mbretëreshë Teuta ( Botuar nga: Albas në 2017 )

Autori:  Luan Rama

“Pas vdekjes së Agronit , mbretit të fuqishëm ilir , ishte gruaja e tij , Teuta, ajo që e drejtoi mbretërinë ilire , duke u bërë një nga figurat më spikatëse të asaj kohe . Me një zgjuarsi dhe një kurajë tëveçantë , kjo stratege dhe “ mbretëresha e deteve “siç e konsideruan historianët e kohës , i dha një dritë të re qytetërimit ilir .”

Çmimi: 585 Lekë
Blije këtë produkt
585 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-02-983-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 64
  • Përmasat e librit: 146 x 210 x 5 mm

Njihu me Autorin

Luan Rama -

Luan Rama ish-Ministër i Brendshëm i Shqipërisë gjatë periudhës korrik, 2002 - tetor, 2003 të qeverisë socialiste. Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së. Luan Rama është një nga 140 deputetët e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017.[1] Ai i përket Lëvizja ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania