Per shkak te situates te covid-19, do te jemi mbyllur deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to covid-19 situation, we will be closed until a second announcement.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
800 Lekë

Me arvanitët, udhëve të Greqisë ( Botuar nga: Les Livres Rama në 2016 )

Autori:  Luan Rama

Në këtë dy libër shkrimitari Luan Rama sjell dëshmi të rëndësishme mbi arvanitasit në Greqi. Libri vjen si një gërshetim i publicistikës dhe historisë. Luan Rama e prezantoi librin e tij në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar. Gjatë fjalës së mbajtuar ai theksoi se historia e arvanitasve është pikëtakimi mes Greqisë dhe Shqipërisë. Drejtori i Muzueut Historik Dorian Koci dhe nënkryetari i bashkisë së Tiranës Abaz Hodo vlerësuan kontributin e studiuesit Luan Rama në konsolidimin e identitetit kombëtar dhe kulturor shqiptar.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Les Livres Rama (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 979-10-94814-07-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 266
  • Përmasat e librit: 139 x 209 x 13 mm

Njihu me Autorin

Luan Rama -

Luan Rama ish-Ministër i Brendshëm i Shqipërisë gjatë periudhës korrik, 2002 - tetor, 2003 të qeverisë socialiste. Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së. Luan Rama është një nga 140 deputetët e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017.[1] Ai i përket Lëvizja ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania