Blije këtë produkt
1000 Lekë

Mbretëresha e festës së madhe ( Botuar nga: Ombra GVG në 2018 )

Autori:  Adriana Trigiani
Përkthyesi:  Mirela Milori

Ferma e Kasteluçave ndodhet në periferi të Rosetos. Nela, vajza e mesme e pesë fëmijëve të familjes, është inteligjente dhe dëshiron që një ditë të bëhet mësuese dhe të jetojë larg mundimeve të fermës. Por ëndrrat e saj marin një rrjedhë tjetës kur takon Renato Lanzarën, djalin e një familjeje të mirënjohur në qytet. Ai është djalë i arsimuar, i pashëm dhe poet tërheqës, cilësi tërheqëse për vajzat.. Miqësia e tyre ndez një romancë të zjarrtë për të cilën Nela është e bindur se do t’i çojë drejt altarit. Mjerisht ajo nuk është e vetmja vajzë që e ëndëron këtë lidhje me Renaton. Por ai zhduket krejt befasisht. Mbas katër vitesh mungesë, kthimi i papritur i Renatos në Roseto në mbrëmjen para dasmës së Nelës, me djaloshin energjik Franko Zollerano, tronditi gjithë qytezën Roseto. Ndonëse Renato ka zgjedhur një rrugë shumë të ndryshmë nga ajo e Nelës ata janë të dënuar të jetojnë të dy në Roseto, atje ku e kaluara ri pezull mbi ta si një stuhi gati për të shpërthyer.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-06-210-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 320
  • Përmasat e librit: 145 x 205 x 26 mm

Njihu me Autorin

Adriana Trigiani -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania