Blije këtë produkt
500 Lekë

Mbretëresha e Majit ( Botuar nga: Dituria në 2004 )

Autori:  Theresa Tomlinson
Përkthyesi:  Holta Ymeri

Magda nuk kishte mbushur ende një vjeç kur të ëmën e vranë, prandaj i ati, Xhoni, e çoi të jetonte në pyll me Marianën, Gruan e Pyllit. Aty ajo mësoi të shëronte të sëmurët dhe mësoi artin e mbijetesës në pyll, në sajë të shkathtësisë në hark e luftime. Tanimë Magda mezi pret të njohë botën, ajo dëshiron një jetë plot aventura përtej kufijve të pyllit. Kur ngado hapet fjala se Ledi Matilda dhe e bija, Izabela, janë kapur e mbahen në kullë të mbyllura nga sherifi mizor i Notingamit, Magda është gati për veprim. Kjo është mundësia e artë për të bashkuar forcat me Xhonin, babanë, dhe Robin Hudin e bandën e tij të jashtëligjshme, për të cilin ka dëgjuar shumë. Por Magdës as nuk i shkon nëpër mend që kjo është edhe mundësia për t'u përballur me vrasësin katil, qe dikuri vrau të ëmën dhe e la jetime.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2004)
  • Botuar në: 2004
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927 59 05 4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 112
  • Përmasat e librit: 145 x 210 x 10 mm

Njihu me Autorin

Theresa Tomlinson -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania