Blije këtë produkt
800 Lekë

Mbrëmë i Pëshpërita një Ylli ( Botuar nga: Fan Noli në 2019 )

Përkthyesi:  Riza Lahi

Një ylli të fshehtën time për ty, ia pëshpërita mbrëmë: "Dhuroja - thashë - qenien time kësaj lulexhixhe - hënës"...

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fan Noli (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-291-27-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 308
  • Përmasat e librit: 143 x 210 x 24 mm

Njihu me Autorin

Jalal ad-Din Muhamma Rumi -

Rumi është poeti mistik më i zjarrtë dhe më i thellë i njerëzimit. Praninë përherë në të tanishmen ia mundësojnë fjalët që ai ka hedhur në letër. Ato të befasojnë me dritat e ndezura të një kujtese të gjithësishme, duke e lidhur burimin e gjithçkaje me Thelbin e Shpirtit. Ai është i vetmi ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania