Blije këtë produkt
850 Lekë

Matilda ( Botuar nga: Çabej në 2017 )

Autori:  Roald Dahl
Përkthyesi:  Beti Njuma

Babai i Matildës, Zoti Krimbaçi, mendon se ajo s’është veçse një picirruke mendjemadhe. Ndërsa e ëma kalon çdo pasdite duke luajtur bingo. Po drejtoresha e shkollës? Ajo është më e tmerrshmja nga të gjithë! Një grua tirane që mendon se të gjithë fëmijët duhen zhdukur nga faqja e dheut... Kurse Matilda vetë është një vogëlushe e jashtëzakonshme me mendje magjike, së cilës tashmë i ka ardhur në majë të hundës! Kështu që të gjithë këta të rritur bëjnë mirë ta ruajnë veten, pasi ka ardhur koha që Matilda t’u japë një mësim të mirë!

Çmimi: 850 Lekë
Blije këtë produkt
850 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Çabej (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 99956 35 35 1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 215
  • Përmasat e librit: 144 x 208 x 16 mm

Njihu me Autorin

Roald Dahl -

Roald Dahl ( 13 Shtatore 1916 – 23 Nentore 1990) ka qene nje novelist Britanike, shrimtar i tregimeve te shkurta, poet, scenarist dhe pilot luftarak. Librat e tij jane shitur ne me shume se 250 milion kopje ne mbare boten. I lindur ne Wales te Norvegjise nga prinder emigrant ai ka sherbyer ne Royal Air Force ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania