Blije këtë produkt
470 Lekë

Matia dhe gjyshi ( Botuar nga: Albas në 2017 )

Autori:  Roberto Piumini
Përkthyesi:  Dhurata Shehri

Qielli, si gjithmonë në këtë histori, ishte i qetë e plot dritë. Kështu mbyllet kapitulli i dhjetë i Matia dhe gjyshi, ndonëse tregohet diçka e dhimbshme dhe vendimtare - vdekja. Pakti i shpresës, që autori e kishte nisur që te libri Stralisku, vijon edhe në këtë libër. Një i madh dhe një i vogël, ndërsa këmbejnë përmasat, ecin së bashku, flasin, shohin botën, luajnë deri në fund. Luajnë lojën më të madhe me rregullat e dashurisë. Ky libër rrëfen dashurinë e një nipi për gjyshin e vet, që edhe pas vdekjes mbetet shoku i tij i pandarë.

Çmimi: 470 Lekë
Blije këtë produkt
470 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 02 970 6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 80
  • Përmasat e librit: 145 x 205 x 8 mm

Njihu me Autorin

Roberto Piumini -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania