Blije këtë produkt
750 Lekë

Martin Iden ( Botuar nga: Ombra GVG në 2001 )

Autori:  Jack London
Përkthyesi:  Shaban Demiraj

Romani "Martin Iden" është një ndër veprat më të mira të Xhek Londonit, i cili tashmë, është bërë i njohur ndër lexuesit tanë edhe nëpërmjet përkthimit të disa veprave të tjera të tij, si: "Thundra e hekurt", "Kushtrimi i të parëve", "Dhëmbi i bardhë", "Balua" etj. Këtë ribotim nuk e pashë të udhës që të shoqërohet me ndonjë analizë të përmbajtjes së romanit dhe të mendësisë së Xhek Londonit, siç është vepruar në tri botimet e mëparshme të kësaj vepre. Lexuesit shqiptarë janë në gjendje të kuptojnë se në këtë vepër të këtij shkrimtari të madh amerikan paraqiten probleme ekonomike-shoqërore dhe mendësi të shoqërisë amerikane të fundit të shekullit XIX dhe të fillimit të shekullit XX.

Çmimi: 750 Lekë
Blije këtë produkt
750 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2001)
  • Botuar në: 2001
  • ISBN-10: 99927-747-8-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 496
  • Përmasat e librit: 145 x 205 x 30 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania