Per shkak te situates se Covid-19, porosite jashte Shqiperise jane bllokuar deri ne nje njoftim te dyte.
Faleminderit per mirekuptimin.

Due to Covid-19 situation, orders for out of Albania have been blocked until a further notice.
Thanks for your understanding.

 

 

Blije këtë produkt
400 Lekë

Margaritari ( Botuar nga: Botimet Kokona në 2006 )

Autori:  Xhon Stejnbek
Përkthyesi:  Vedat Kokona

Fragment nga libri: Në qytet tregojnë historinë e margaritarit të madh, se si e gjetën dhe si e humbën pastaj. Tregojnë për Kinon, peshkatarin dhe për të shoqen, Huanën, dhe për foshnjën e tyre, Kojotiton. Kjo histori është ngulur në mendjen e secilit ngaqë është treguar shumë herë. Dhe, si në të gjitha historitë e ritreguara që janë në zemrat e njerëzve, atje ka vetëm gjëra të mira e të këqija, gjëra të bardha e të zeza, gjëra të mira e të liga dhe asgjë të ndërmjetme. Në qoftë se kjo histori është një alegori, ndofta do ta kuptojë ashtu siç t'ia presë mendja dhe do të lexojë atje jetën e vet. Sidoqoftë, në qytet thonë se...

Çmimi: 400 Lekë
Blije këtë produkt
400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Kokona (2006)
  • Botuar në: 2006
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99943-627-8-X
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 92
  • Përmasat e librit: 132 x 209 x 5 mm

Njihu me Autorin

Xhon Stejnbek -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania