Faqja e autorit

Marco Missiroli


Marco Missirioli ka lindur në Rimini dhe jeton në Milano. Fitues i Çmimit Campiello Opera Prima me romanin e tij debutues, Pa bisht (Fanucci 2005; Feltrinelli 2016). Për Guanda ka botuar Terrin mbi vete (2007), I Bardhë (2009) dhe Sensi i elefantit (2012); Çmimi Selezione Campiello).

Ka botuar bestsellerin Akte të turpshme në vend privat (Feltrinelli 2015), me të cilin fitoi Çmimin Super Mondello. Librat e tij janë përkthyer në shumë vende. Bashkëpunon me "Corriere della Sera".

Shiko librat e autorit

titleToAlt
Çmimi: 1000 Lekë
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania