Blije këtë produkt
2000 Lekë

Manual Ndriçimi ( Botuar nga: Botimet Magus në 2015 )

Autori:  Altin Bogdani

Të shkosh nëpër shtatë nivelet e vetëdijes është një lëvizje e kundërt. Në nivelin e vetëdijes personale keni përjetuar veten si një individ me një personalitet të veçantë, duke ju bërë një person të veçantë dhe të ndryshëm nga pjesa tjetër e njerëzimit. Në nivelin e vetëdijes së njerëzimit ju keni marrë pjesë në eksperiencat e të gjitha qenieve njerëzore. Vetëdija amfibe ju solli në kontakt me formen e jetës tjetër në Univ¬ers. Këtu vetëdija juaj është e përqendruar ende në një drejtim. Kur ju shikoni me sytë tuaj fizikë, ju shihni vetëm atë që është para jush. Çfarë është në të majtë, në të djathtë, lart, poshtë dhe prapa nuk është e dukshme. E njëjta gjë vlen edhe kur syri shpirtëror shikon në botet e brendshme, ose në botët shpirtërore.

Çmimi: 2000 Lekë
Blije këtë produkt
2000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Magus (2015)
  • Botuar në: 2015
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-4312-1-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 520
  • Përmasat e librit: 140 x 210 x 22 mm

Njihu me Autorin

Altin Bogdani -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania