Blije këtë produkt
1400 Lekë

Manovra e mbretëreshës ( Botuar nga: BOTIMET JOZEF në 2021 )

Autori:  Walter Tevis
Përkthyesi:  Idlir Shkurti

Pasi mbetet jetime, në moshën tetë vjeçare, Beth Harmon dërgohet në një jetimore. Shpejt, aty, ajo zbulon dy mënyra për t'i shpëtuar zymtësise së ambjentit: të luajë shah dhe të marre pilulat e vogla të gjelbra, që i jepeshin fëmijëve për t'i mbajtur ata nën kontroll. Por shumë shpejt, bëhet e qartë se ajo ka një talent të jashtëzakonshem në shah dhe ndërsa përparon drejt kreut të renditjes, i krijon vetes mundësine për një jetë të re.

Çmimi: 1400 Lekë
Blije këtë produkt
1400 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: BOTIMET JOZEF (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928357380
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 406
  • Përmasat e librit: 140 x 195 x 20 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania