Blije këtë produkt
800 Lekë

Magjistari i panaireve ( Botuar nga: Morava në 2015 )

Autori:  Jelena lengold
Përkthyesi:  Ben Andoni

 Magjistari i panaireve përmban tregime me dashuri të përmbushur dhe të papërmbushur, me dukuri që janë të dukshme në jetën e përditshme dhe vlera që perceptohen vetëm në momente të jashtëzakonshme. Narracioni lëviz nga realizmi në dukje në zhanre të tjera; nga narracioni policesk ose thriller te proza erotike. Kujtimet, intimitetet dhe parandjenjat injektohen qetësisht në këto tregime që e pranojnë atë çka fati sjell, madje edhe kur bëhen përpjekje për ta ndryshuar, siç ndodh në tregimet Xhepat plot me gurë.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Morava (2015)
  • Botuar në: 2015
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-208-01-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 160
  • Përmasat e librit: 140 x 205 x 10 mm

Njihu me Autorin

Jelena lengold -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania