Blije këtë produkt
800 Lekë

Madhështia e tragjedisë ( Botuar nga: Ombra GVG në 2018 )

Autori:  Quim Monzo
Përkthyesi:  Gjergj Vlashi

Ai është vejan, i përgojuar, në kolaps ekonomik, i vendosur që ta ndryshojë përfundimisht rjedhën e jetës së tij problematike. Fillon punë si instrumentist, në orkestrën e një lokali nate të njohur. Një këngëtare e re, më hire seksuale tunduese, josh çdo natë klientët e lokalit. Edhe ai tundohet prej saj... dhe një pas një nate të hareshme dehjeje dhe tensionesh të larta në shtëpinë e tij, marrëdhëniet ndërlikohen. Diçka shumë e rëndësishmë mes tyre nuk funksionon.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-06-209-3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 256
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 20 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania