Blije këtë produkt
500 Lekë

Lumturia e frikës ( Botuar nga: OMSCA-1 në 2012 )

Autori:  Robert Prifti
Përkthyesi:  Edgar Prifti

"Lumturia e frikës" Është një vepër filozofike, pa personazhe a më saktë me personazhe të nxjerra nga vetëdija, janë ideorë, koncepte abstrakte: Frika dhe Liria dhe gjyqi i tyre quasi sokratik, i pazakontë, në një mjedis me ideale mashtruese dhe ideale zhgënjyese ose me ideale të bjerrura, pa ideale fare dhe me përzierjen alarmante të të gjithave. Lexohet me ëndje për idetë që përçon brenda një kornize klasike, por me një tendosje egërshane.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: OMSCA-1 (2012)
  • Botuar në: 2012
  • ISBN-13: 978-9928-132-16-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 100
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 10 mm

Njihu me Autorin

Robert Prifti -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania