Blije këtë produkt
780 Lekë

Lumturia e damave ( Botuar nga: OMSCA-1 në 1999 )

Autori:  Émile Zola
Përkthyesi:  Klio Evangjeli

Mureja, pronar i një dyqani të madh mode, njeri me iniciativë dhe me një guxim dhelprak për t'i tunduar, për t'i shtënë në ngasje damat e Parisit, ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit nën dritën e reklameve marramendëse e nën shtytjen e ingranazheve të luftës së egër të konkurrencës. Murenë përherë e rrëmbente vala e dashuriçkave të reja, mund të thuhej se ai përfshinte me një përkëdhelje gjithë seksin femëror, për ta dehur më mirë dhe për ta mbajtur nën thundrën e vet. Dikush e paralajmëron: Ato do të hakmerren... Ta dish se ato do të hakmerren... Përballë Muresë, në roman shpaloset dhe rritet figura e Denizës, vajzë 20-vjeçare e ardhur nga provinca, e ëmbël, me hire të fshehura dhe mishërim i virtytit.

Çmimi: 780 Lekë
Blije këtë produkt
780 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: OMSCA-1 (1999)
  • Botuar në: 1999
  • ISBN-10: 99927-40-07-8
  • Nr. faqe: 480
  • Përmasat e librit: 135 x 200 x 30 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania