Blije këtë produkt
1500 Lekë

Lulet e shpirtrave ( Botuar nga: Dudaj në 2022 )

Autori:  Valerie Perrin

Lulet e shpirtrave" është një roman i shkëlqyer, që të shkakton emocione të vërteta duke na treguar për jetën reale, e cila fatkeqësisht nuk është gjithmonë rozë. Pena e ndjeshme, realiste dhe intime e Valerie Perrin u jep zë të "padukshmeve", njerëzve të thjeshtë që vuajne në heshtje. Violeta Tusenti është roje varrezash në një qytet të vogël në Burgonjë, në verilindje të Francës. Frekuentues të rregullt të varrezave, por edhe kalimtarë, shkojnë të ngrohen në dhomën e saj të ndenjes, ku të qeshurat dhe lotët përzihen me kafen apo alkoolin që ajo u ofron. Jeta e saj e përditshme organizohet rreth rrëfimeve të tyre.

Çmimi: 1500 Lekë
Blije këtë produkt
1500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789994306855
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 490
  • Përmasat e librit: 140 x 220 x 28 mm

Njihu me Autorin

Valerie Perrin -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania