Blije këtë produkt
900 Lekë

Ludoviko Lazaro Zamenhof. Çështje të interlinguistikës dhe të politikës gjuhësore ( Botuar nga: UETPRESS në 2015 )

Autori:  Walter Zelazny
Përkthyesi:  Bardhyl Adem Selimi

Lexuesi shqipëtar, në veprën e Walter Żelazny-it , do të zbuloj shumë fakte të reja, në fushën e gjuhësisë, historisë së shoqërisë njerëzore, filozofisë dhe të besimit, trajtimi i të cilave, në kohën e sotme janë në qëndër të projekteve të politik-bërësve dhe debateve të masmedias europiane dhe asaj shqipëtare. Autori e drejton lexuesin tek idea, që mund ta përmbledhim me një frazë : “Ku do të shkojmë ?”

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: UETPRESS (2015)
  • Botuar në: 2015
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-190-49-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 234
  • Përmasat e librit: 138 x 205 x 13 mm

Njihu me Autorin

Walter Zelazny -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania