Blije këtë produkt
500 Lekë

Lola Gjoka (Aleksi): Një jetë mbi tastierë ( Botuar nga: OMSCA-1 në 2013 )

Autori:  Hamide Stringa

Vepra e Stringës i shtohet vargut të botimeve për figura të shquara të kulturës sonë që vitet e fundit janë shumuar admirueshëm. Krahas vlerave njohëse dhe edukative për lexuesin e gjerë e veçmas për artistët, nxënësit, studentët, mësuesit e pedagogët e muzikës, monografia e Prof. Hamide Stringës "Një jetë mbi tastierë" kushtuar pianistes Lola Gjoka (Aleksi) "Artiste e Popullit" sjell dhe vlera te reja e të rëndësishme në pasurimin e historiografisë muzikore shqiptare.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: OMSCA-1 (2013)
  • Botuar në: 2013
  • ISBN-13: 978-9928-132-22-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 185
  • Përmasat e librit: 135 x 200 x 13 mm

Njihu me Autorin

Hamide Stringa -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania