Blije këtë produkt
800 Lekë

Lojërat e Majas ( Botuar nga: Akropili i ri në 2017 )

Përkthyesi:  Irdis Domnori

Maja është një perëndeshë e lashtë lindore që përfaqëson iluzionin. Iluzioni luan me shqisat tona e ne marrim pjesë, të vetëdijshëm ose jo, në lojën e tlj. Iluzioni nuk është detyrimisht diçka që nuk egziston megjithëse ne e perceptojmë si të tillë. Lojërat e iluzionit bazohen në gjëra të vërteta, por jo jetëgjata. Shumëllojshmëria e temave të prekura në këtë libër përshkohet nga një frymë bashkimi që u jep gjallëri kapitujve. Në to kurrë nuk humbet toni optimist mbi fushën e madhe të shahut të realitetit; gurët e lëvizshëm rrëshqasin herë këtu e herë aty në lojën e madhe të Majas, ku e rëndësishme nuk është të fitosh, por të luash për t'u ndjerë i gjallë dhe për të përjetuar eksperienca. Në këtë libër, lexuesi mëson “të luajë me jetën"pa përpjekje të dbimbshme dhë të ngrejë me natyrshmëri pyetjet më thelbësore filozofike, pikërisht atëhëre kur bota ka më shumë nevojë për besim, thjeshtësi dhe gëzim të shëndetshëm për të jetuar.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Akropili i ri (2017)
  • Botuar në: 2017
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-214-91-1
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 192
  • Përmasat e librit: 140 x 207 x 15 mm

Njihu me Autorin

Delia Steinberg Guzman -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania