Blije këtë produkt
1000 Lekë

Loja ( Botuar nga: Botimet Ada në 2022 )

Autori:  Petrit Sulaj

Romani "Loja" tenton të analizojë e spjegojë artistikisht fenomene të tilla që shkojnë përtej mjeksisë, matanë psikologjisë e ligjeve të pafund zbuluar deri tash nga njerëzimi. Ka në qendër vullnetin, forcën e energjinë e jashtëzakoneshme të personazhit kryesor të romanit, Laura. Veçantia e këtij personazhi origjinal, është mendja e saj në formë superaktive, që stimulohet dhe e ushqen fiziku i saj i pezulluar befas, krejt papritur nga nji paralizë e panjohur nga shkenca. Mendja superaktive e Laurës, merr nga fiziku i saj mesazhin e qartë për ndihmë që jo vetëm të riaktivizohet, po dhe të kthehet më energjik se pat qenë para se të pushtohej nga paraliza.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botimet Ada (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928362865
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 165
  • Përmasat e librit: 138 x 200 x 15 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania