Blije këtë produkt
300 Lekë

Llamba e Aladinit ( Botuar nga: Aeditions në )

Autori:  Grup autorësh
Përkthyesi:  Virgjil Muçi

Gjashtë përralla të mrekullueshme me pop up Aladini është një i ri i varfër, i cili rekrutohet nga një magjistar nga Magrebi, i cili e mashtron duke thënë që është xhaxhai i tij dhe do ta ndihmojë me një punë që do ti sigurojë atij para dhe një jetesë më të mirë. Ama qëllimi i vërtetë i tij, është që të shtijë në dorë një llampë magjike të cilën vetëm Aladini mund ta aktivizojë. Aladini gjendet i mbyllur në shpellë dhe me ndihmën e xhindit të llambës i cili plotëson dëshira, ai kthehet në shtëpi tek e ëma. Më pas një tjetër xhind më i fuqishëm shfaqet që e ndihmon Aladinin të bëhet i pasur dhe të martohet me vajzën e Perandorit.

Çmimi: 300 Lekë
Blije këtë produkt
300 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Aeditions ()
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: Libër Pop-Up
  • Nr. faqe: 12
  • Përmasat e librit: 190 x 140 x 0 mm

Njihu me Autorin

Grup autorësh -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania