Blije këtë produkt
1000 Lekë

Liria ( Botuar nga: Dita 2000 në 2020 )

Autori:  Zygmunt Bauman
Përkthyesi:  Bashkim Shehu

KOLANA E FILOZOFISË DHE E SHKENCAVE POLITIKE Liria, është një vështrim sociologjik i një prej temave të përhershme të mendimit politik. Bauman mendon se koncepti i lirisë është ndërtuar historikisht dhe jo një vlerë universale: se ka lindur në një shoqëri të caktuar (e që mund të zhduket me të) si e bashkëlidhur me individualizmin dhe kapitalizmin. Sipas Bauman-it, sot liria individuale reduktohet para së gjithash si liri e konsumatorit në zgjedhjen mes kënaqësive më të mëdha a më të vogla që ofron tregu në formën e mallit apo të shërbimit.

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dita 2000 (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 187 07 9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 164
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 8 mm

Njihu me Autorin

Zygmunt Bauman -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania