Blije këtë produkt
500 Lekë

Ligji ( Botuar nga: Albas në 2019 )

Autori:  Frederic Bastiat
Përkthyesi:  Latif Ajrullai

Kur dikush dëshiron të vlerësojë një libër, ai parasheh që ky libër do të lexohet edhe pas njëqind vjetësh. Për herë të parë ky libër u botua në formën e pamfletit, në qershor të vitit 1850 dhe, meqenëse të vërtetat e tij janë të përjetshme, do të lexohet edhe shekullin e ardhshëm. - Sheldon Riçmen

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 311 18 4
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 104
  • Përmasat e librit: 110 x 180 x 11 mm

Njihu me Autorin

Frederic Bastiat -

Frëdëric Bastiat, lindi në Bayonne, më 30 qershor 1801. Familja e tij ishte me origjinë nga Mugroni, në krahinën e Landës, ku jetoi pjesën më të madhe të jetës së tij. Më 1810, Frederiku mbeti jetim nën tutelën e gjyshit; halla e tij, zonjusha Justin Bastiat, i zëvendësoi atij të ëmën. Pasi ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania