Blije këtë produkt
500 Lekë

Libri i rërës ( Botuar nga: Zenit në 2009 )

Autori:  Jorge Luis Borges
Përkthyesi:  Azem Qazimi

“Libri i rërës” është një libër më tregime. Ky vëllim perfshin 13 tregime, një numër sa i rastësishëm aq dhe fatal. Tregimet janë nga më të ndryshmet: autobigrafike, tregime dashurie, psikologjike, rrëfenja , etj.

Çmimi: 500 Lekë
Blije këtë produkt
500 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Zenit (2009)
  • Botuar në: 2009
  • ISBN-13: 978-99956-787-5-3
  • Nr. faqe: 144
  • Përmasat e librit: 130 x 206 x 10 mm

Njihu me Autorin

Jorge Luis Borges -

Jorge Luis Borges (bôr′hĕs) (Buenos Aires, 24 gusht 1899. - Gjenevë, 14 qershor, 1986), është shkrimtari më i famshëm argjentinas. I njohur për tregime të shkurtëra, por ishte poet dhe esejist. Ngjarjet më të rëndësishme mbi biografinë e tij janë te lidhura ngushtë me disa nga paraardhësit e tij. ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania