Blije këtë produkt
2000 Lekë

Libri i madh i eksperimenteve ( Botuar nga: Aeditions në 2010 )

Autori:  Antonella Meiani
Përkthyesi:  Virgjil Muçi

Eshtë kaq zbavitëse të zbulosh mijëra misteret e "përseve" të shkencës! Me një numër të madh eksperimentesh, njëri më i lehtë se tjetri për t'u realizuar edhe në kushtet e shtëpisë, mund të zbuloni të fshehtat e ajrit, ujit dhe dritës, të fshehtat e lëvizjes dhe ekuilibrit të trupave, magnetizmit dhe elektricitetit, të fshehtat e kimisë dhe shqisave. Qoftë vetëm, qoftë në shoqërinë e shokëve dhe shoqeve, mund të luani dhe të krijoni efekte të jashtëzakonshme, gati-gati magji të vogla, por edhe të kuptoni, nga ana tjetër, se si funksionojnë ingranazhet, nëndetëset dhe çelësat. Faqe pas faqeje, eksperiment pas eksperimenti, do të hyni e do të depërtoni në botën fantastike të shkencës dhe do të bëni një udhëtim të paparë!

Çmimi: 2000 Lekë
Blije këtë produkt
2000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Aeditions (2010)
  • Botuar në: 2010
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-704-3-6
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 240
  • Përmasat e librit: 220 x 290 x 25 mm

Njihu me Autorin

Antonella Meiani -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania