Blije këtë produkt
900 Lekë

Shtërgjet ( Botuar nga: Albas në 2019 )

Autori:  Olga Tokarczuk
Përkthyesi:  Edlira Lloha

Shtërgjet përbëhet nga një mozaik karakteresh që janë në lëvizje të pandërprerë. Duket se bota moderne lëviz në mënyrë të çoroditur dhe se kaosi është i gjithëpranishëm, jo vetëm ngaqë është copëtuar itinerari i lëvizjes, por edhe ngaqë vetë subjekti i lëvizjes është copëtuar. Kështu, në këtë libër pleksen lëvizje gjithfarëshe njerëzish të njohur a të panjohur, personazhesh historike a të trilluara, njerëzish a mumiesh, trupash të shëndetshëm a trupash të gjymtuar, trupash të plotë a pjesësh të tyre.

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 311 03 0
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 460
  • Përmasat e librit: 146 x 206 x 37 mm

Njihu me Autorin

Olga Tokarczuk -

Olga Tokarczuk është shkrimtare polake, fituese e çmimit NOBEL në letërsi për vitin 2018 për veprën Shtërgjet. Po në vitin 2018, për të njëjtin libër, ka fituar çmimin prestigjioz International Man Booker Prize, e vetmja autore polake e nderuar me këtë çmim deri më sot. Olga Tokarczuk shquhet për ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania