Blije këtë produkt
1200 Lekë

I ardhur në jetë ( Botuar nga: Ombra GVG në 2009 )

Përkthyesi:  Mimoza Hysa

Një mëngjes, Gemma lë jetën e saj të zakonshme dhe hipën në një avion, duke marrë zvarrë (në sensin figurativ), një djalë gjashtëmbëdhjetë vjeçar me emrin Pietro. Destinacioni është Sarajevo, një qytet kufitar ndërmjet Lindjes dhe Perëndimit, ende i pa rimëkëmbur nga luftrat e një të kaluare të dimbshme akoma të afërt. Në aeroport, i pret Gojko, një poet boshnjak, mik, vëlla dhe dashuri e munguar dhe pikërisht ai që e njohu Gemmën me dashurinë e jetës së saj Diegon, fotografin e pellgjeve. Romani tregon historinë e kësaj dashurie, një histori të rinjsh të cilët ribashkohen kur janë më të vjetër, të plakur. Një histori për një dashurie pasionante,të papërsosur si dashuritë e vërtetë. Por është edhe historia e një mëmësie të kërkuar, mohuar dhe shpërblyer.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2009)
  • Botuar në: 2009
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-38-71-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 648
  • Përmasat e librit: 135 x 207 x 47 mm

Njihu me Autorin

Margarett Mazzantini -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania