Blije këtë produkt
1190 Lekë

Edukimi i ndjenjave ( Botuar nga: Argeta LMG në 2020 )

Autori:  Gustav Flober
Përkthyesi:  Bujar Doko

Ai ishte i etshëm për Rozanetën, kishte nevojë për të. Zhdukja e saj iu duk një pabesi, pothuajse një poshtërsi. C’donte ajo? A nuk mjaftonte që kishte fyer zonjën Arnu? Por, fundja, aq më keq për të! Tani Frederiku i urrente të gjitha gratë. Dhe lotët i ishin mbledhur lëmsh në grykë, sepse dashuria e tij kishte mbetur e papërfillur dhe dëshira e tij e zjarrtë nuk ishte plotësuar. Kapedania u kthye dhe…

Çmimi: 1190 Lekë
Blije këtë produkt
1190 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Argeta LMG (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 303 29 5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 490
  • Përmasat e librit: 138 x 206 x 37 mm

Njihu me Autorin

Gustav Flober -

Gustave Flaubert ishte një shkrimtar i njohur francez. Lindi më 12 dhjetor të vitit 1821 në Rouen. Ai është një nga novelistët më të njohur francez të Shekullit XIX shek. XIX,që u lind në kohën kur po lulëzonte romantizmi i Hygoit, Vinjisë, Mishlesë dhe i Shatobrianit, të cilët i admiroi gjatë ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania