Blije këtë produkt
1050 Lekë

Kopshti sekret ( Botuar nga: Albas në 2019 )

Përkthyesi:  Anxhela çikopano

Meri është një vajzë e llastuar që jeton në Indi. Por fatkeqësia e odet, dhe një sëmundje i merr jetën të dy prindërve të saj. Prandaj Meri detyrohet të kthehet në Angli, dhe të jetojë në Misëlthuejt Manor, shtëpinë e xhaxhait të saj. Aty takon Dikonin, një djalosh mjaft i çuditshëm, mik me gjithë kafshët dhe kushëririn e sëmurë Kolin. Bashkë me ta ajo do të rilindë kopshtin sekret të vilës, i goditur edhe ai nga fatkeqësia, njëlloj si vogëlushja Meri.

Çmimi: 1050 Lekë
Blije këtë produkt
1050 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Albas (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 282 40 8
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 296
  • Përmasat e librit: 149 x 210 x 28 mm

Njihu me Autorin

Frances Hodgson Burnett -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania