Blije këtë produkt
1100 Lekë

Kujtimet e një geishe ( Botuar nga: Dudaj në 2003 )

Autori:  Arthur Golden
Përkthyesi:  Rezarta Reso

 Me "Kujtimet e një geishe" ne hyjmë në një botë ku pamja e jashtme ka vlera të jashtëzakonshme ku virgjëria e një vajze i jepet si mall ankandi atij që ofron më shumë, ku gratë stërviten të mashtrojnë burrat më të pushtetshëm dhe ku dashuria ndëshkohet si iluzion. Është një vepër letrare e papërsëritshme dhe shumë e suksesshme e stilit fiction - romantike, erotike dhe që të mban në ankth. “Duke qenë pjesërisht roman historik, pjesërisht përrallë, pjesërisht romancë dikensiane, “Kujtimet e një geishe" e fut lexuesin në një botë ekzotike. Një paraqitje e jashtëzakonshme dhe mbreslënëse” The New York Times

Çmimi: 1100 Lekë
Blije këtë produkt
1100 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dudaj (2003)
  • Botuar në: 2003
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927 50 68 5
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 526
  • Përmasat e librit: 145 x 221 x 30 mm

Njihu me Autorin

Arthur Golden -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania