Blije këtë produkt
1200 Lekë

Tetori në vagon ( Botuar nga: Aleph në 2019 )

Autori:  Marina Cvetajeva
Përkthyesi:  Korab Hoxha

“Cvetajeva është një ndër katër- pesë eseistët më të mëdhenj të shek. XX.” –Roberto Calasso Pjesë nga libri: Monumentin e Pushkinit unë e desha për të zezën – e kundërta e së bardhës të zotave tanë shtëpiakë. Ata kishin sy krejt të bardhë, kurse Monumenti i Pushkinit – krejt të zinj, krejt të plotë. Monumenti i Pushkinit ishte krejt i zi, si një qen, edhe më i zi se një qen, sepse edhe tek më i ziu prej tyre përherë poshtë syve ka diç të verrdhë ose në ngushë diç të bardhë. Monumenti i Pushkinit ishte i zi si një piano. Dhe nëse mua më pas nuk do të më tregonin se pushkini është zezak, unë do ta kuptoja se Pushkini - është zezak.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Aleph (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 4554 1 3
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 300
  • Përmasat e librit: 140 x 220 x 30 mm

Njihu me Autorin

Marina Cvetajeva -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania