Blije këtë produkt
1000 Lekë

Meditime për çdo ditë të vitit ( Botuar nga: Uegen në 2019 )

Autori:  Patriarku Kirill
Përkthyesi:  Gerta Tahi

Zoti është i hapur ndaj lutjes dhe pendimit tonë Duhet të kujtojmë se Zoti nuk vendosi midis Tij dhe nesh ndonjë Kerubin me shpatë të zjarrtë. Përkundrazi, Ai është i hapur ndaj lutjës dhe pendimit tonë dhe dera për tek Ai kurrë s'ka qenë e mbyllur. Ai është gjithmonë me ne dhe me durim pret dëshirën dhe, sigurisht, përpjekjet tona për të shkuar tek Ai. Adami do të donte të kthehej në parajsë e të pajtohej me Atin Qiellor, por kjo qe e pamundur; ne, ndryshe nga paraardhësi që mekatoi, mundet te rindertojme marredheniet me Zotin ne gdo kohe, sepse Ai eshte gjithmonë i gatshëm të pranojë pendimin tonë dhe në këmbim të na jape falje atërore. Predikim në Javën e të Lidhurit të Djathit (22 Shkurt 2004)

Çmimi: 1000 Lekë
Blije këtë produkt
1000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Uegen (2019)
  • Botuar në: 2019
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-03-364-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 278
  • Përmasat e librit: 142 x 207 x 20 mm

Njihu me Autorin

Patriarku Kirill -

Patriarku Kirill or është Peshkop i kishës ortodokse Ruse. Ai u bë patriark i Moskës dhe primatë i kishës Ortodokse më 1 shkurt 2019 Ka lindur më 20 Nëntorë, 1946 (mosha 72 vjeç), në Saint Petersburg, Rusi Emri i plotë është : Vladimir Mikhailovich Gundyayev Ka shkruajtur dhe botuar librin : ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania