Blije këtë produkt
700 Lekë

Princesha e vogël ( Botuar nga: Bota shqiptare në 2018 )

Përkthyesi:  Çlirim Mukli

E detyruar të shkonte në një kolegj të zymtë, Sara u miqësua me shumë shoqe të reja falë historive të mrekullueshme që dinte të tregonte. Por kur vdiq babai i saj, duke e lënë vajzën në mjerim, pronarja shpirtkazmë e detyron të punojë si shërbëtore të shoqeve të saj. Megjithatë, Sara nuk dorëzohet dhe, duke përfytyruar sikur është princeshë, i përballon me guxim dhe fisnikëri shpirtërore të gjitha poshtërsitë, pa e humbur asnjëherë shpresën se përralla e saj do të kishte fund të lumtur.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Bota shqiptare (2018)
  • Botuar në: 2018
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-00-310-2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 292
  • Përmasat e librit: 135 x 205 x 15 mm

Njihu me Autorin

Frances Hodgson Burnett -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania