Blije këtë produkt
300 Lekë

Arti i Luftës ( Botuar nga: Zenit në 2010 )

Përkthyesi:  Qamil Velija

Në këtë libër, Makiaveli parashtron disa koncepte themelore të refleksionit të tij teorik në lidhje me të pazgjidhshmen të ndërtuar mes “luftës” dhe “politikës”, mes pushtetit ushtarak dhe pushtetit civil.” Arti i luftës”, mund të përcaktohet si një vepër kalimtare, pra nga literatura politike, aktive dhe qëllimore, në një forme shkrimi më të shkëputur dhe më pesimist.

Çmimi: 300 Lekë
Blije këtë produkt
300 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Zenit (2010)
  • Botuar në: 2010
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 62
  • Përmasat e librit: 119 x 168 x 5 mm

Njihu me Autorin

Niccolò Machiavelli -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania