Blije këtë produkt
800 Lekë

Një histori shkodrane ( Botuar nga: BOTIMET JOZEF në 2016 )

Autori:  Paolo Muner
Përkthyesi:  Albana Nexhipi

PAOLO MUNER.Oficer i Forcave Detare Italiane (Roja Bregdetare), 72 vjeç, triestin, ka kaluar tri vjet me shërbim në Shqipëri. Pasi u largua nga shërbimi aktiv, iu dedikua kërkimeve në historinë e Shqipërisë. Publikoi me shtëpinë botuese Jozef, Durrës, "Jo vetëm Hymni i flamurit" dhe "Shpnésa e Schypeniis (Shqiptarë të Trieshtit)", të dyja në version dy gjuhësh, me përkthim në shqip nga Albana Nexhipi. Ka bashkëpunuar me periodikët e mëposhtëm shqiptarë: "Albanianews", "Hermesnews", "Hylli i Dritës", "Academicus", "Klan", "Mbrojtja", "Rilindasi", "Telegraf,Gazeta "Vatra", dhe 'Tirana Review of Books". Ka marrë pjesë në doku-filmin e Visar Vishkës, "DODA: The Life and Adventures of Franz Baron Nopcsa" (Maqedoni, 2016).

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: BOTIMET JOZEF (2016)
  • Botuar në: 2016
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-9928-189-93-6
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 120
  • Përmasat e librit: 146 x 203 x 11 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania