Blije këtë produkt
600 Lekë

Poliana ( Botuar nga: OMSCA-1 në 2006 )

Autori:  Eleanor H. Porter
Përkthyesi:  Guri Shyti

Në një qytet të vogël në Perëndim, 11-vjeçarja Poliana humb të ëmën dhe më pas edhe të atin si pasojë e sëmundjeve. Ky libër përshkruan sesi jetimja shkon të jetojë me tezen që banon në anën tjetër të vendit. Për fat të keq, tezja e saj nuk do, por e pranon vajzën në shtëpi vetëm sepse është e detyruar. Natyra e qeshur dhe miqësore e Polianës, gjithsesi, do të transformojë gjithë fshatin.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: OMSCA-1 (2006)
  • Botuar në: 2006
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-10: 99927-52-76-9
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 216
  • Përmasat e librit: 133 x 203 x 18 mm

Njihu me Autorin

Eleanor H. Porter -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania