Blije këtë produkt
700 Lekë

Darka e gabuar ( Botuar nga: Onufri në 2009 )

Autori:  Ismail Kadare

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit “Darka e gabuar” e Ismail Kadaresë. Ndonëse i bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë, e vërteta e darkës ka mbetur ende sot e pashpjeguar plotësisht. Për shkak të komplotit të bluzave të bardha në Kremlin dhe të vdekjes së Stalinit, hetimi i darkës merr befas përmasa planetare. Kadareja jep një version të tij të ngjarjes, në një roman që ta mban frymën pezull deri në rreshtin e fundit.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2009)
  • Botuar në: 2009
  • ISBN-13: 978-99943-42-72-3
  • Nr. faqe: 208
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 14 mm

Njihu me Autorin

Ismail Kadare - 28 Janar 1936

smail@gmail.com - www.kommeshkrujt.al

Ismail Kadare është një nga shkrimtarët më gjenialë bashkëkohorë, disa herë i nominuar për çmimin "Nobel" në letërsi. Shquhet për novela, romane, por ka botuar edhe vëllime me poezi dhe sprova. Nisi të shkruajë kur ishte ende i ri dhe veprat e tij janë përkthyer në mbi tridhjetë gjuhë të botës. ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania