Blije këtë produkt
800 Lekë

Njolla në mur ( Botuar nga: Skanderbeg books në 2011 )

Autori:  Virginia Woolf
Përkthyesi:  Elvana Zaimi

Libri me tregime i autores Virginia Woolf i titulluar “Njolla në mur” përmban 24 tregime interesante, të rrëfyera ne mënyrë brilante. Tek ky libër do të gjeni tregimet: Dora jonë, Njolla në mur, Kopshtet mbretërore, Sende të ngurta, Një roman i pashkruar, Shtëpi e magjepsur, E hënë a e martë, Kuarteti i harqeve, Blu dhe jeshile, Në kopshtije, Zonja Dallouej në Bond Strit, Kolegj femrash parë prej jashtë, Fustani i ri, Çaste të qenies: “Gjilpërat me kokë të Slejtërit nuk kanë majë”, Gruaja në pasqyrë, Gjuetia, Dukesha dhe argjendari, Lapini dhe Lapinova, Njeriu që donte sojin e vet, Prozhektori, Bashkë dhe ndaraz, Një përmbledhje dhe Trashëgimia.

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Skanderbeg books (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99943-51-68-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 200
  • Përmasat e librit: 133 x 207 x 10 mm

Njihu me Autorin

Virginia Woolf -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania