Blije këtë produkt
700 Lekë

I përjashtuari ( Botuar nga: Shtëpia e Librit & Komunikimit në 2022 )

Autori:  Osamu Dazai
Përkthyesi:  Rudi Erebara

Delikat dhe kompleks, ky roman e përthith lexuesin dhe nuk e lë të ikë. Ningen Shikkaku, vepra më jetëgjatë e gjigantit të letërsisë japoneze të pasluftës, ofron një portret të luftës së një të riu për të mbijetuar në një botë, të cilën ai nuk e kupton dot. Historitë e tij të mallkuara të dashurisë, mendimet mbi njerëzimin dhe frika e vazhdueshme nga ekspozimi i shqetësimeve të tij të vazhdueshme të hedhura në "fletoren" e tij dhe rënia graduale drejt vetëshkatërrimit është përafërsisht jeta e vetë autorit. OSAMU DAZAI (1909 - 1948) vijon të jetë një nga shkrimtarët më të lexuar në Japoni edhe sot dhe është shumë i njohur nëpër të gjithë botën për romanet e tij introspektive e të zymta të rrëfyera si tregime për fëmijë. Ky libër vjen në shqip për herë të parë krahas romanit tjetër të Dazait, Dielli që perëndon.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Shtëpia e Librit & Komunikimit (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928472816
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 152
  • Përmasat e librit: 114 x 178 x 14 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania