Blije këtë produkt
600 Lekë

Kaligrafia për fillestarët ( Botuar nga: Botime ALSAR në 2020 )

Autori:  Ömer Faruk Dere
Përkthyesi:  Rubin Hoxha

Kaligrafia për fillestarët. Metodë e shkrimit Nesih. Arti i kaligrafisë mësohet nga mësuesi nëpërmjet meshkut. Sistemi i meshkut, i zbatuar prej shekujsh, dhe që vazhdon edhe sot e kësaj dite në shumë institucione, është një metodë e dobishme me avantazhe në shumë drejtime. Ky libër është hartuar jo si një alternativë ndaj sistemit të meshkut nëpërmjet të cilit jemi formuar të gjithë ne, por me qëllimin për të ofruar një shpjegues për murakatë e meshkut dhe për të ndihmuar në procesin e nxënies.

Çmimi: 600 Lekë
Blije këtë produkt
600 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Botime ALSAR (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9879928319227
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 48
  • Përmasat e librit: 192 x 270 x 3 mm

Njihu me Autorin

Ömer Faruk Dere -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania