Blije këtë produkt
1900 Lekë

E panjohura e madhe ( Botuar nga: Onufri në 2022 )

Autori:  Arion Hysenbegas

"... Gjithçka në Gjithësi, bota e gjallë dhe ajo e sendët,është ndërtuar me nisje nga thërmijëza elementare të ndërthurura në një mënyrë apo një tjetër. Dukuritë natyrore që lindin e zhvillohen diku, në sajë të kushteve të veçanta të krijuara, mund të zhvillohen fare mirë edhe diku gjetiu, në rast se edhe aty krijohen të njëjtat kushte... gjithë bota tokësore (e gjallë dhe jo e gjallë) lundron bashkë me Tokën mes «detrave» e «oqeaneve» kozmike të Galak-tikë's, madje bashkë me Galaktikën lundron edhe me tutje, mes Gjithësisë së pafundme. Njeriu, pra, është një udhëtar i përjetshëm kozmik me një anije kozmike natyrore të quajtur Tokë...".

Çmimi: 1900 Lekë
Blije këtë produkt
1900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2022)
  • Botuar në: 2022
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928354778
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 298
  • Përmasat e librit: 148 x 215 x 30 mm

Njihu me Autorin

Arion Hysenbegas -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania