Blije këtë produkt
700 Lekë

Një dialog i pambaruar ( Botuar nga: Logos-A në 2020 )

Autori:  Alda Bardhyli

Në këtë intervistë-rrëfim do të lexoni se si Kim Mehmeti, erdhi dhe u bë njeriu për të cilin lindi. Siç ai rrëfen pa asnjë klishe, i ati do kish dashur të ish bërë një hoxhë a një mjek. Pa prekur asnjë ndjeshmëri në projektimet e një ati ndaj të birit, Kim Mehmeti larg çdo parashikueshmërie dhe projektimi prindëror, u bë ai që lindi. Vetja e tij kishte ardhur e shënjuar si një zë i mendjes, duket se ai u bë ai zë. Kim Mehmeti është kordë e rëndësishme e zërit të brendshëm të "Shqipërive" tona, siç i quan ai.

Çmimi: 700 Lekë
Blije këtë produkt
700 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Logos-A (2020)
  • Botuar në: 2020
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789989588099
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 196
  • Përmasat e librit: 132 x 205 x 15 mm

Njihu me Autorin

Alda Bardhyli -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania