Blije këtë produkt
800 Lekë

Djaloshi i Rikshës ( Botuar nga: Dituria në 2021 )

Autori:  Lao She
Përkthyesi:  Virgjil Muçi

"Djaloshi i rikshës" është roman klasik i Kines moderne, shkruar nga autori i famshëm Lao She gjatë viteve 1930. Historia ka në qendër jetën e një djali me rikshe, të sinqertë dhe punëtor, Xiangzi, që vuan shtypjen mizore, e zakonshme për të varfrit ne Pekinin "e vjetër

Çmimi: 800 Lekë
Blije këtë produkt
800 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Dituria (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928366009
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 260
  • Përmasat e librit: 140 x 208 x 22 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania