Blije këtë produkt
900 Lekë

Transporti i mallrave ( Botuar nga: UETPRESS në 2021 )


Kjo monografi kontribuon në studimin e kontratës së transportit në realitetin juridik shqiptar, duke sjellë një analizë të thelluar, shteruese, mbi normat me rëndësi për rregullimin e transportit të mallrave sipas Kodit Civil, kodeve dhe legjislacionit special në Republikën e Shqipërisë. Analiza përfshin jo vetëm interpretimin e legjislacionit të fushës në dritën e jurisprudencës dhe doktrinës shqiptare, por gjithashtu ofron një vështrim krahasues në pikat kryesore të legjislacionit italian përsa i përket fenomenit 'transport' dhe natyrës juridike të kontratës së transportit.

Çmimi: 900 Lekë
Blije këtë produkt
900 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: UETPRESS (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928320674
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 148
  • Përmasat e librit: 172 x 240 x 15 mm

Njihu me Autorin

Dr. Leonard Kadrimi -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania