Blije këtë produkt
2000 Lekë

Dorëshkrimet efshehta të burgut ( Botuar nga: Onufri në 2021 )

Autori:  Visar Zhiti

...janë fletë të tmerrit...Mbase ka, por unë nuk kujtoj kështu një vepër kaq të freskët e të menjëhershme, të lidhur aq ngushtë me botën që zbulon dhe dëshmon...por këto janë dhe fletë triumfuese të poezisë...Liria mban vargjet e Visar Zhitit, edhe kur janë të pushtuara me argumente të zymta...

Çmimi: 2000 Lekë
Blije këtë produkt
2000 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Onufri (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 9789928354112
  • Formati: me kapak të trashë
  • Nr. faqe: 607
  • Përmasat e librit: 150 x 207 x 35 mm

Njihu me Autorin

Visar Zhiti -

Visar Zhiti, lindur më 2 dhjetor 1952 në Durrës është shkrimtar shqiptar. Visar Zhiti ishte bir i aktorit dhe poetit Hekuran Zhiti (1911-1989). Visar Zhiti u rrit në Lushnjë, ku ai përfundoi shkollën e mesme në vitin 1970. Pas përfundimit të studimeve në Institutin e Lartë Pedagogjik në Shkodër (sot ...

Më shumë rreth autorit
 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania