Blije këtë produkt
1200 Lekë

Edukimi liberal Si qasje dhe praktikë ( Botuar nga: Fondacioni Henrietta Leavitt në 2021 )


Pas një pushimi gjysmë ore, në orën 14.45, në mbarë shkollën fillon 'ora e përrallave’. Në ‘orën e përrallës’ të gjithë, pa përjashtim - nxënës, mësues dhe stafi i shërbimit - lexojnë në heshtje diçka! Ora e përrallës është e konsoliduar dhe ka një traditë që shtrihet në kohë. Është mundësia më e mirë për t'u qetësuar! Dhe argëtuar ndryshe! Fëmijë, përgjithësisht, zgjedhin të lexojnë librin e preferuar në vendin e preferuar! Çdo "qoshe" e klasës është në dispozicion të tyre. PJESË NGA PARATHËNIA

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Fondacioni Henrietta Leavitt (2021)
  • Botuar në: 2021
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978 9928 4543 6 2
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 128
  • Përmasat e librit: 147 x 208 x 13 mm

Njihu me Autorin

Valbona Nathanaili -

Valbona Nathanaili është diplomuar pranë Universitetit të Tiranës, Fakulteti i Shkencave të Natyrës, dega Fizikë më 1983. Më 1987 mbaron studimet pasuniversitare në shkenca pedagogjike pranë Universitetit të Tiranës, Fakulteti i Shkencave Sociale. Është përkthyese dhe botuese librash në fushën e ...

Më shumë rreth autorit

Martha Nussbaum -

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania