Blije këtë produkt
1200 Lekë

Letra Amerikës ( Botuar nga: Ombra GVG në 2011 )

Autori:  Fatos Tarifa

“Letra Amerikës” është një punim interesant, një libër që vjen si rezultat i mishërimit në të, të një përvoje të gjatë profesionale dhe i pasqyrimit në faqet e veta të një kulture të gjerë të përgjithshme, që rrok fushat të caktuara nga dija dhe shkenca, nga politika, historia sociologjia diplomacia etj. Fatos Tarifa në këtë libër shfaqet ashtu siç është, një diplomat i rangut të lartë, me nivel, vizion, kurajë të admirueshme, energji të pashtershme, fantazi interesante, përgatitje serioze e të gjithanshme. Sipas historianit Pëllumb Xhufi, ky botim hedh dritë ose dokumenton një pjesë të veprimtarisë së Tarifës, ku si një ambasador i një vendi “të pamundur” të përfaqësojë Shqipërinë në vendin më të fuqishëm të botës. Është një libër i cili na bind se ne sot kemi dy tipe ambasadorësh ose përfaqësuesish të Shqipërisë: ambasadorë të cilët rehabilitohen të bëjnë detyrën e përcjellësit të mesazheve ose detyrën e kryekamerierit që presin e përcjellin bosat e tyre.

Çmimi: 1200 Lekë
Blije këtë produkt
1200 Lekë

Detajet e Librit

  • Shtëpia Botuese: Ombra GVG (2011)
  • Botuar në: 2011
  • Gjuha e publikimit: Shqip
  • ISBN-13: 978-99956-38-94-8
  • Formati: me kapak të hollë
  • Nr. faqe: 224
  • Përmasat e librit: 130 x 224 x 17 mm

Njihu me Autorin

 
Të gjitha të drejtat e rezervuara. © 2015 Librari Albania